Logo Lyp Pune
Drejtor te shkollave....  
Kompania: KOMUNA E FUSHĖ –KOSOVĖS
Data e mbylljes: 22-01-2014
Vendi: Fushė Kosovė
REPUBLIKA E KOSOVĖS / REPUBLIKA KOSOVA
REPUBLIC OF KOSOVA
KOMUNA E FUSHĖ –KOSOVĖS / OPŠTINA KOSOVO-POLJE/
MUNICIPALI TY OF FUSHĖ-KOSOVĖ ,KOSOVO POLJE

Datė : 08.01.2014
Nė bazė tė Ligjit mbi Arsimin Fillor dhe tė Mesėm nr.2002/2 neni 20, pika 2, bazuar nė
UA nr.3/2009 tė MASHT-sė nė bazė tė nenit 8.1,2 tė Ligjit tė Punės Nr.03/L-212, lidhur me
kushtet dhe kriteret pėr themelimin e marrėdhėnies sė punės , Drejtori i Drejtorisė pėr Arsim
nė Fushė Kosovė shpallė:

K O N K U R S
pėr kėto vende tė lira

1. Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt “Bajram Curri “ Sllatinė e Madhe
- Drejtor shkolle

2. Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt “Selman Riza “ Fushė Kosovė
- Drejtor shkolle

3. Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt “ Mihal Grameno“ Fushė Kosovė
- Drejtor shkolle

4. Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulėt “Zenel Salihu “ Bardh i Madh
- Drejtor shkolle

5. Shkolla e Mesme e Lartė “Hivzi Sulejmani “ Fus hė Kosovė
- Drejtor shkolle

Pėr tė gjitha vendet e punės kėrkohet kualifikimi pėrkatės , sipas Ligjit mbi Arsimin Fillor dhe
tė Mesėm tė Kosovės .

Kushtet e konkursit pėr drejtor shkolle :
1. Biografia e shkurtėr
2. Certifikatėn e lindjes,
3..Diplomėn e Fakultetit
4. Tė kenė mė sė paku 3 vjet pėrvojė pune nė arsim ose nė institucione tė arsimit,
5. Njė ese/filozofi personale tė menaxhimit dhe udhėheqjes prej sė paku 3 faqe
6..Certifikatėn shėndetėsore tė lėshuar nga njė institucion publik shėndetėsor me tė cilėn dėshmohet gjendja e tij / saj shėndetėsore.
7. Dėshmi se nuk ėshtė nėn hetime.

Afati i konkursit ėshtė 15 ditė prej ditės sė shpalljės

Dokumentacioni komplet dorėzohet nė Zyrėn pritėse nė kati pėrdhes nė ndėrtesė e komunės sė Fushė Kosovės
NGA DREJTORIA E ARSIMIT
Fushė Kosovė

© 2013 LypPunë © powered by mediakos.com